Google ADS Nedir? - Dijital Koza

Google ADS Nedir?

Google Ads Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternetin insan yaşamını çepeçevre sarması ile birlikte Google Ads gibi belli başlı kavramlar da insan yaşamına dahil olmuştur. İnternetin insan yaşamını kolaylaştırması ve ‘geleneksel’ olan her şeyi dönüştürmesi reklamcılık alanındaki dönüşümü de önemli ölçüde etkilemiştir. Zaten Google Ads, söz konusu dönüşümün bir parçası olarak reklamcılık anlayışının dijitalleşmesine neden olmuştur.

Google Ads tanım olarak Google üzerinden online reklamcılık gerçekleştirilmesini sağlayan bir platformdur. Bu reklamcılık Google aramaları ve Youtube gibi platformlarda gösterilerek hedef kitleye ulaşmayı sağlar. Geçmişte Google Adwords olarak bilinen ancak 2018 yılı ile birlikte Google Ads adını alan bu reklam platformunun her geçen gün daha da yaygınlaştığı biliniyor.

Sonuç İzleme

Herhangi bir dijital pazarlama kampanyasının en temel yönlerinden bir tanesi sonuçların en iyi şekilde ölçülmesi ve dönüşümlerin izlenmesidir. Söz konusu ölçüm ve dönüşümlerin izlenmesi ile birlikte reklamların ne kadar başarılı sonuçlar elde ettiğini izlemek mümkündür.

Sürekli Optimizasyon

Araç seçimine ek olarak profesyonel bir çerçevede kampanyanın optimize edilmesi sağlanır. Sürekli optimizasyon ile reklamın güncelliğini koruması sağlanır.

Rapor ve Stratejiler

Google ads danışmanlığı ile her kampanyanın tüm temel performans göstergelerinin müşterilerle paylaştığı rapor sunulmaktadır.

Google Reklamları Nasıl Verilir?

Google reklamları nasıl verilir sorusu Google’da reklam vermek isteyen markaların en çok sorduğu ve cevap aradığı sorudur. Google’da reklam verebilmeniz için öncelikle bir Google Ads hesabınız olmalıdır. Eğer bir Google Ads hesabınız yoksa kolayca oluşturabilirsiniz. Bunun için ads.google.com adresine girerek sol altta ya da sağ üstte yer alan ‘Hemen Başlayın’ butonuna tıklayıp adımları takip ederek hesabınızı kolayca oluşturabilirsiniz.

Leave A Comment