Facebook ve Instagram Reklamları Nelerdir? - Dijital Koza

Facebook ve Instagram Reklamları Nelerdir?

Facebook ve Instagram Reklamları Nelerdir?

Doğal veya ücretli referans dahil olmak üzere hedeflerinize ulaşmak için çeşitli web pazarlama eylemleri vardır. Ölçülebilir bir yatırım getirisi ile hızlı bir çözüm arıyorsunuz ve muhtemelen Facebook ve Instagram reklamcılığını duymuşsunuzdur. Peki, Facebook ve Instagram reklamcılığı nedir?

Facebook ve Instagram reklamı kendisi sosyal ağ kullanıcılarının profili üzerinde sosyo-demografik kriterlerin merkezlerine göre dağıtılır olduğu reklamlardır. Son dönemlerde sosyal medya sitelerinin büyük bir öneme sahip olduğu göz önüne alındığında bu reklamların çok avantajlı olduğundan bahsedebiliriz.

 Facebook ve Instagram Reklamcılığının Avantajları

Facebook ve instagram reklamcılığının avantajları genel olarak aşağıdaki gibidir.

 1. Geniş bir kitle
 • Her ay 2 milyar kişi Facebook kullanıyor.
 • Kullanıcıların % 74’ü 18 ile 44 yaşları arasındadır (% 59’u 18 ile 34 yaşları arasındadır)
 • Ayda 500 milyon kişi Instagram kullanıyor
 • 5 dakikalık mobil gezinmenin 1’i Facebook veya Instagram’a ayrılmıştır

müşterileriniz ve potansiyel müşterileriniz bu sosyal ağda mevcuttur. Facebook’ta reklam vermek, 2 milyar internet kullanıcısına ve hedef kitlenize ulaşmanın harika bir yoludur.

 1. Organik aralıklardaki düşüşü dengeleyin

Facebook kampanyaları oluşturmanın bir başka avantajı , erişim eğrisini tersine çevirerek yayınlarınızı artırmaktır.

 1. Facebook ve Instagram kampanyalarınızın oluşturulma hızı

Sadece birkaç tıklamayla, Facebook reklamınız tasarlanacak ve hedefinize ulaşabilir. Ortalama olarak 1 numaralı sosyal ağda reklam oluşturmak için 15 dakika ayırmanız gerekiyor ve bundan sonra Facebook reklamınızın kampanyanın parametrelerine göre dağıtımını yapacaktır. Bu, binlerce el ilanınızı oluşturup mağazanızın yakınındaki şehirlerdeki çeşitli posta kutularına dağıtmaya kıyasla zaman kazandırır.

 1. Çok hassas hedefleme

Facebook’ta reklam vermek son derece hassas bir hedefleme aracıdır. Aslında, ilgi alanlarına göre veya daha sonra sosyo-demografik kriterlere göre hedefleyebilirsiniz. Müşteri ve potansiyel dosyalarınız varsa, onlara ulaşmak için onları içe aktarabilir veya onlara benzer bir hedef kitleye ulaşmak için kullanabilirsiniz.

 1. Güçlü bir araç

Facebook ve Instagram reklamları ile doğru yeri de seçebilirsiniz. Aslında, reklamcılık hedefinize bağlı olarak, reklamınızın yerini seçeceksiniz: mobil veya masaüstü sürümün haber akışı, sağ sütun, Facebook Messenger (dağıtılıyor), Instagram veya Ağ Facebook izleyicileri.

 1. Bütçenizin ve maliyetlerinizin kontrolü

Kısıtlı bir bütçeyle bile Facebook ve Instagram reklamını yapabilirsiniz. Ayrıca, istediğiniz zaman bütçenizi artırarak veya azaltarak ayarlayabilirsiniz. Örneğin, güneş gözlüğü satıyorsanız, hedeflerinizin bu tür bir ürün aradığı Haziran’dan Ağustos’a kadar güneş gözlüğü artırabilirsiniz.

 1. Reklam kampanyalarınızın toplam yönetimi

İstediğiniz zaman reklamınıza müdahale edebilirsiniz. Eğer cumartesi 10: 00’da kır evinizdeyse, reklamınızın görselini değiştirmek, reklamınızın sloganını veya metnini düzeltmek, yayın gün ve saatlerinizi değiştirmek veya sosyal ağın diğer kullanıcılarını hedeflemek istiyorsanız bunu yapabilirsiniz.

 1. Rekabet avantajı

Eminim rakiplerinizden çok azı Facebook reklamlarına ilgi duymuştur veya belki de kötüye kullanıyorlardır. Facebook reklamı, rekabette rüzgarı keserek size rekabet avantajı sağlayabilir.

 1. Gerçek zamanlı performans izleme

Örneğin, bir dergide veya radyoda çevrimdışı reklamcılıkta, bunun sonucun gerçekten olduğunu bilmeden astronomik meblağlar harcayacaksınız. Facebook reklamcılığı size şu avantajı sunar: Performanslarını ölçmek ve eylemleri uygulamak için reklam kampanyalarınızın sonuçlarını gerçek zamanlı olarak izleyin.

Siz de birbirinden etkili bir şekilde Facebook ve Instagram reklamlarını hazırlamak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Bu alanda profesyonel ve kaliteli bir şekilde faaliyet gösteren firmamız sayesinde mükemmel bir deneyim elde edebilirsiniz. Hizmetlerimiz ile ilgili detaylı şekilde bilgi almak için bizime iletişime geçebilirsiniz.

Leave A Comment